Aktuality

 
Upozornění na změnu sortimentu v řadě výrobků Persteril®
28.06.2017

Vážení obchodní přátelé,
dovolte, abychom Vás tímto informovali o změně v sortimentní řadě našeho výrobku Persteril®, ke které dojde ke konci letošního roku. Účinné složky tohoto biocidního přípravku podléhají povinnosti povolení podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 528/2012, o dodávání biocidních přípravků na trh a jejich používání. Datum podání žádosti o povolení je stanoveno na 1.10.2017. Pokud k tomuto datu nebude podána žádost o povolení, pak je možný doprodej biocidního přípravku po dobu 180 dní od tohoto termínu a doba použití stávajících zásob biocidního přípravku je stanovena na 365 dní od tohoto termínu.

Z důvodu značné administrativní náročnosti procesu registrace biocidního přípravku jsme se rozhodli zúžit sortimentní řadu Persteril® a ukončit v roce 2017 výrobu produktu Persteril® 36. Tento produkt budeme našim zákazníkům dodávat do konce roku 2017.

Jako náhradu pak bude možné bez problémů používat Persteril® 15 nebo Persteril® 4, které jsou již dnes v našem sortimentu a pro něž bude žádost o povolení podána.

 

V naprosté většině aplikací lze Persteril® 36 snadno nahradit produktem s nižší koncentrací kyseliny peroctové tak, že se upraví ředění konečného aplikačního roztoku pro dané použití. Nejčastěji tak bude náhradou Persteril® 15, ale může jí být i Persteril® 4. Rádi Vám s nalezením optimálního řešení náhrady za Persteril® 36 pro Vaše použití pomůžeme. Zároveň si u nás můžete vyžádat cenovou nabídku na zmíněné alternativní produkty.

Pokud byste potřebovali jakékoli další informace o produktu Persteril®, kontaktujte nás, prosím na e-mailu kult.marek@eurosarm.cz